Strona główna Artykuły bukmacherskie Handicapy – czym są i jakie są rodzaje?

Handicapy – czym są i jakie są rodzaje?

PODZIEL SIĘ

W ofercie firm – bukmacherów internetowych zazwyczaj spotyka się mnóstwo wzorów zawierania zakładów, kursów a także alternatyw gry na oryginalne wydarzenia.

Osoby, które zaczynają grę w zakładach sportowych, mogą narzekać na początku i mieć problemy z tym co znaczą pewne określenia, nazwy oraz znaki wykorzystywane przez bookmakerów.

Handicap jest rodzajem zakładu, w którym bookmaker dołącza do końcowego wyniku zdarzenia dodatkowe gole, punkty czy inne wartości wskazane w określonym sporcie. Co więc oznacza to w praktyce?

Nie masz konta w Fortunie? Odbierz darmowe 20 zł i bonus do 400 zł

Przykładowe zakłady na handicap w spotkaniu futbolowym pomiędzy drużyną Chile a także Niemiec:

Jak widać, handicapy rozłożone są na wiele opcji:
• pełna liczba np. – 1.0
• pierwsza ćwiartka np. -1.25
• połowa np. -1.5
• trzecia ćwiartka -0.75

Pełny handicap stawiamy na Chile -1.0
Grając tenże kupon na Chile handicap -1.0, obieramy, że zespół Chile wygra w wydarzeniu przynajmniej różnicą dwóch trafień. Jeżeli Chile wygra jednym golem, typer dostaje zwrot pełnej składki zakładu. Gdy zaś wynik dla Chile będzie gorszy, typ jest przegrany.

Pierwsza ćwiartka typ na Chile -1.25
Przedstawiając taki zakład na Chile -1.25, typujemy, że zespół Chile zwycięży w wydarzeniu przynajmniej różnicą dwóch bramek. Jeśli Chile wygra jedną bramką, użytkownik dostanie zwrot połowy kwoty ustawionej na owy zakład. Gdy rezultat dla Chile będzie gorszy, zakład jest przegrany.

Połówkowy handicap typ na Chile -1.5
Opisuje, to że zawierajac zakład np. typ dnia na Chile handicap -1.5, obstawiamy, iż zespół Chile wygra w meczu przynajmniej różnicą dwóch bramek. Jeżeli Chile wygra jednym golem, lub rezultat będzie słabszy typ jest przegrany.

Trzecia ćwiartka typ na Chile -0.75
Wnosząc kupon -0.75 na Chile typujemy, że drużyna Chile wygra w meczu przynajmniej różnicą dwóch goli. W przypadku kiedy Chile zwycięży jednym golem, otrzymamy częściową wygraną liczoną z osobnego wzoru. Jeżeli rezultat dla Chile będzie gorszy, typ jest przegrany.

Jak widać, handicap dysponuje dużo rodzajów i wszelki z nich charakteryzuje co innego. Typując taki zakład należy zatem utwierdzić się co on dosłownie identyfikuje a także w jakim przypadku klient zgarnia pełną wygraną, kiedy jedynie częściową, kiedy połowę wartości a kiedy kupon jest oznaczany jako stracony.

Warto także dowiedzieć się od różnych innych typerów, którzy zapisują własne uwagi na forum bukmacherskie czy dzielą się spostrzeżeniami odnośnie obstawienia typów sportowych online. Z pewnością początkujący gracz na tegoż gatunku forach uzyska wysokie dane, informacje oraz wsparcie od zawodowych użytkowników, którzy ogrywają bookmakerów od lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here