Strona główna Artykuły bukmacherskie Jakie są rodzaje zakładów sportowych? (cz. 1)

Jakie są rodzaje zakładów sportowych? (cz. 1)

PODZIEL SIĘ

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością szukasz informacji jakie są najatrakcyjniejsze i najpopularniejsze rodzaje zawierania zakładów na wydarzenia sportowe oraz jakie są możliwości zawierania zakładów. Ów artykuł umożliwi ci pojąć na czym polegają a także jakie istnieją pokroje zakładów.

1X2
Jest to obecnie najczęstsza odmiana zakładów proponowana przez bukmacherów. Gracz obstawia na wygranie którejś z ekip lub remis. Niektóre dyscypliny sportowe charakteryzują się natomiast tym, iż mecz nie może zamknąć się remisem np. tenis. Następnie typ zakładu skonfigurowany jest na postać zakładu z dwiema opcjami (1 lub 2) i możliwe są następnie dwa efekty – zwycięstwo jednego bądź drugiego reprezentanta. Warto też napisać o tym, że wielu bukmacherów oferuje początkowy darmowy kupon jeżeli typer stawia na zdarzenie z trzema spodziewanymi skutkami. Wtenczas użytkownik może wystawić typ a jeżeli okaże się on przegrany, bukmacher zwróci całkowitą stawkę zakładu na konto gracza.

Over/Under
Inaczej mówiąc jest to zakład powyżej/poniżej określonej liczby dla danego zdarzenia np. klient który określa czy w oznaczonym spotkaniu, lub w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości bramek. Wybierając więc wydarzenie sportowe stawia się na szansę przekroczenia lub nie progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Użytkownik typując wydarzenie wybiera jedną spośród podawanych opcji – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) określonej liczbie goli. Tak jak już wspomnieliśmy, zakład tenże może dotyczyć pełnego rozmiaru czasowego (np. w futbolu 90 minut + doliczony okres gry spotkania) a także na pierwszą połówkę lub drugą połówkę starcia. W siatkówce możliwe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) na określonej wielkości setów a także punktów w całym spotkaniu albo pojedynczym secie. Obok progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów częstokroć zlokalizować można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wówczas stawiając np. over (powyżej) 3 bramek – jeżeli padną 4 bramki typer wygrywa, jeśli będą 3 gole, suma zakładu zostaje przekazana dla klienta. Jeśli nie chcesz ryzykować własnych pieniędzy już na wstępie gry, warto zapoznać się z jednym z portali który proponuje i przedstawia wszystkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł postawić bez ryzyka porażki, dostać darmowe pieniądze na własny pierwszy typ lub podwojenie pierwotnego wkładu (depozytu).

Handicap
Jest to także wyjątkowo popularny typ zakładu, w którym bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed otwarciem meczu którejś spośród ekip określoną ilość bramek. Gole te na zamknięcie wydarzenia uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Typer typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ ekipa z Madrytu zwyciężyła z rywalami, różnicą goli większą niż 3.5.

Nie masz konta w Fortunie? Odbierz darmowe 20 zł i bonus do 400 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here