Strona główna Artykuły bukmacherskie Jakie są rodzaje zakładów sportowych? (cz. 2)

Jakie są rodzaje zakładów sportowych? (cz. 2)

PODZIEL SIĘ

W następnej części artykułu o typach zawierania zakładów przedstawimy kolejne, może mniej rozpowszechnione niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, jednak równie atrakcyjne formy obstawiania widowisk sportowych. W owym artykule zaprezentujemy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy dokładny wynik.

Podwójna szansa
Jest to model zakładu opierający się na tym, że określone wydarzenie może zakończyć się trzema rezultatami. Klasycznym przykładem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra 1. ekipa, czy będzie remis czy też zwycięży druga ekipa. Dodając do tego podwójną możliwość, bookmaker oferuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej drużyny lub remis), X2 (wygraną drugiej drużyny lub remis) i 12 (zwycięstwo 1. drużyny lub wygranie 2. ekipy). Przykład spotkania: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Klient stawia kupon z zakładem na to spotkanie 1X (zwycięży Bayern lub będzie remis). Wydarzenie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony typ jest wówczas zwycięski! Gdyby padł remis, podobnie – kupon byłby wygrany. Wyłącznie w wypadku zwycięstwa Borussii Dortmund klient przegrałby owy zakład.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich określeń Half Time oraz Full Time. Zgłaszając zakład szacuje się wynik wydarzenia do przerwy a także ostateczny. Wnosząc taki kupon, użytkownik obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie a także jaki będzie wynik końcowy. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, a ostateczny rezultat będzie korzystny dla kadry Arsenalu). W początkowej części spotkania był remis 1:1, zaś w drugiej połowie Arsenal zdobył kolejne trafienie i zwyciężył mecz. Twój kupon okazuje się zwycięski – do przerwy był remis a mecz ostatecznie zwyciężył Arsenal.

Dokładny wynik
Jest to jeden z niezwykle ryzykownych typów zawierania zakładów. Możliwości precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego meczu jest niesamowicie dużo. Ma to swoje plusy ale także minusy – kursy są wielkie i możliwe wygrane duże, jednakże też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego wyniku jest niesamowicie małe. W takim zakładzie typer typuje po prostu dokładny wynik spotkania – i tylko w wypadku gdy go trafi triumfuje, nawet nieznacznie inny rezultat sprawia, że typ jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie wydarzenia gracze z Poznania zwyciężają 1:0, ale w drugiej części Legia odwraca losy spotkania i zdobywa dwa gole a także wygrywa mecz 2:1. Użytkownik typujący taki wynik zwycięża kupon!

Obie drużyny strzelą
Jest to również bardzo popularny gatunek zakładu, w którym należy określić czy w danym spotkaniu obie ekipy zdobędą przynajmniej po bramce czy też nie. Kupon tenże jest bardzo często stosowany w meczach dwóch wyjątkowo wyrównanych i ofensywnie grających zespołów. Wtedy wyjątkowo możliwe jest to, że obie drużyny strzelą gole a spotkanie zakończy się wysokim wynikiem. Typując taki typ warto przemyśleć aktualną formę strzelecką obydwu ekip a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego rezultatu.

Nie masz konta w Fortunie? Odbierz darmowe 20 zł i bonus do 400 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here