Strona główna Artykuły bukmacherskie Zakłady bukmacherskie online – na czym polegają?

Zakłady bukmacherskie online – na czym polegają?

PODZIEL SIĘ

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc transakcja pomiędzy obstawiającym graczem a bukmacherem, w której gracz typuje dane spotkanie i przewiduje jego wynik. Firma bukmacherska przyjmuje taki rodzaj zakładu zaś po rozwiązaniu wydarzenia rozlicza go jako wygrany, przegrany, lub anuluje w pewnych przypadkach (zwróci postawioną stawkę).

Od czego zależy wysokość zwycięstwa?
Wysokość możliwej wygranej z konkretnego zakładu uzależniona jest od dwóch czynników – wielkości kwoty, jaką na poszczególny zakład przeznacza użytkownik, a dodatkowo wielkość kursu, który został określony na konkretne wydarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze charakteryzuje gracz a także to on przesądza ile pieniędzy postawi na dany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie definiowany przez daną firmę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bookmakerzy przeważnie posiadają wyraźnie zbliżone kursy na te same mecze, jednak różnice są zawsze, nawet drobne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bookmakera, który podaje najbardziej korzystny kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest to zakład w którym gracz typuje kilka wydarzeń równocześnie a żeby wygrać, wszelkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich typuje się poszczególne wydarzenia mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to szczególnie popularny zakład wśród początkujących typerów, którzy stawiają wyjątkowo drobną stawkę grając dużo spotkań. Ewentualna wygrana jest wtedy niesamowicie duża, ale prawdopodobieństwo wygrania zakładu zmniejsza się z każdym kolejnym typowanym wydarzeniem. Obstawiając w ów sposób należałoby zaznajomić się z obserwacjami różnych innych zaawansowanych typerów, którzy umieszczają swoje analizy a także przewidywania na forach, dzięki czemu można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach na temat danego zdarzenia oraz nie grać w ciemno. Wówczas mając np. dwa dobre typy, warto obstawić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest wysokie a i dopuszczalna wygrana może być niesłychanie interesująca.

Najpopularniejsze modele zawierania zakładów
Na rynku bookmakerów online, największe korporacje wyprzedzają się w tym jak mnóstwo mają stylów i możliwości grania kuponów. Jakie spośród rodzajów zakładów oferowanych przez firmy są najpopularniejsze? Zaliczyć można do nich: zakład na rezultat ostateczny (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), typ na ilość bramek w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (typer określa czy dana zespół zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).

Nie masz konta w Fortunie? Odbierz darmowe 20 zł i bonus do 400 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here