Gra u bukmachera to nie jest prosta sprawa, dlatego nie dziwi nas wcale, że wielu graczy próbuje uciekać w pewne systemy bukmacherskie. Tylko czy coś takiego istnieje i czy faktycznie gwarantuje wygraną? Systemy gry hazardowej kojarzą się z loteriami, jak np. systemami gry w Lotto, gdzie granie „sposobem” ma gwarantować profity. Dlatego nic dziwnego, że i typerzy szukają prostych rozwiązań jak grać konsekwentnie i skutecznie. W poniższym tekście znajdziecie odpowiedzi na pytania:
Czy warto grać systemami bukmacherskimi?
Jakie są najskuteczniejsze systemy bukmacherskie?
Co to są te systemy bukmacherskie?
Który system bukmacherski warto wybrać na początek?
A także wiele innych kwestii, których nie sposób nie poruszyć przy wyjaśnianiu tematu systemów w zakładach bukmacherskich. Zapraszamy!
Na czym polega system bukmacherski? Zacznijmy może od definicji, może nie takiej słownikowej, ale prostym językiem, która sprawi, że rozjaśni nam się ten temat w przyzwoitym stopniu. System bukmacherski to zestaw zaleceń odnośnie gry u bukmachera, który zakłada schematyczne obstawianie w oparciu o kilka aspektów:
wysokość stawki,
typ lub wynik zdarzenia,
wysokość kursów na dane zdarzenie.
Systemy bukmacherskie mogą być najróżniejsze, od tych najprostszych, które biorą pod uwagę tylko jeden czynnik, do tych, które wymagają od nas większego zaangażowania. Niektóre strategie to systemy stawkowe, niektóre odnoszą się do konkretnych zdarzeń jak systemy bukmacherskie na bramki czy remisy. Pamiętajmy jednak, że systemy bukmacherskie 100 procentowo skuteczne po prostu nie istnieją. Oczywiście, zawsze trzeba również brać pod uwagę prawdopodobieństwo spełnienia się danego zdarzenia, ale to raczej jest oczywiste. Wiemy co to takiego system bukmacherski, warto więc przejść do tego jakie systemy bukmacherskie stosuje społeczność graczy w Polsce i nie tylko.
2. Rodzaje systemów bukmacherskich
Liczba systemów na zakłady jest naprawdę ogromna, strategie bukmacherskie to temat rzeka, a gracze wymyślają coraz to nowe metody na ogranie bukmachera. Oczywiście, nie będziemy brać tutaj pod uwagę absurdalnych pomysłów, interesują nas tylko poważne i pewne taktyki obstawiania zakładów. Jest ich przynajmniej kilkanaście i jak wspomnieliśmy różnią się zaawansowaniem i skomplikowaniem.
Typy systemów bukmacherskich
System płaskiej stawki
System modulowany
System procentowy
Progresja na remisy
Inverted middle lub Polish middles
System 1-3-2-6
System 15
System stałego profitu
System Paroli
System Kelly'ego
System Martingale'a
System d'Alemberta
System Labouchere'a
System Greenwood
Ciąg Fibonacciego
Jak widzicie typów strategii bukmacherskich jest sporo, taktyki obstawiania u buka w sposób schematyczny, konsekwentny i przede wszystkim metodyczny, to sposób na usystematyzowanie naszej gry, zapanowanie nad wynikami. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto korzystać z systemów bukmacherskich odpowiedzcie sobie na pytanie, czy gdybyście mieli stworzyć statystyki swojej gry u buka, wyszłoby Wam, że często wygrywacie, czy zysk opiera się tutaj raczej na szczęściu i dobrze ocenionym ryzyku? Nie chcemy tutaj powiedzieć oczywiście, że te cechy nie są ważne, ale system jest właśnie po to, aby być bardziej... systematycznym. Dlatego właśnie opłacalne strategie bukmacherskie mogą zagwarantować stały profit, choć nie bez umiejętności i wiedzy. Dlatego nasz poradnik jak obstawiać spotkania piłkarskie przez internet może być dla Was bardzo przydatny.
Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad każdym z systemów bukmacherskich, bo nie o tym jest ten tekst. Każdemu z wymienionych rodzajów gry u bukmachera moglibyśmy poświęcić osobny tekst, a w tym chcielibyśmy po prostu wskazać które systemy mogą być najlepsze i przede wszystkim, które warto sprawdzić w pierwszej kolejności. Na pewno szukacie odpowiedzi na pytania: który system bukmacherski jest najbardziej opłacalny lub jaki jest najskuteczniejszy system bukmacherski. Aby to wyjaśnić, podzieliliśmy je na kategorie, od tych trudniejszych po te prostsze.
3.1 Systemy bukmacherskie dla początkujących
Jeżeli Twoja przygoda z zakładami bukmacherskimi dopiero się zaczyna i nie wiesz jak obstawiać, żeby regularnie wygrywać, a nie chcesz też korzystać z przekombinowanego systemu, to mamy na to sposób. Płaska stawka u bukmachera, zwana po angielsku flat bet, zakłada, że obstawiamy cały czas taką samą kwotę, bez względu na to jaki zakład gramy i jaki rodzaj kuponu obstawiamy. Mamy tutaj więc sporą dowolność, ale nie może nas ponieść fantazja. Nasza stawka nie powinna przekraczać kilku % budżetu. Załóżmy, że na początek na grę przeznaczyliśmy 100 złotych, a budżet na pojedynczy zakład nie powinien przekraczać 2-5% całego budżetu na zakłady. Wobec tego, jak łatwo policzyć, każdy zakład powinniśmy grać za 2 złote, w wersji bardzo „ofensywnej” do 5 złotych. To powinniśmy jednak ustalić na samym początku i cały czas się tego trzymać. Pamiętajcie o chodzi w systemie bukmacherskim: to połączenie konsekwencji z naszymi umiejętnościami. Dlaczego płaska stawka to dobry pomysł? Jeżeli wybierzemy ten sposób i wpłacimy u buka wspomniane 100 złotych, to przy stawce 2 złote, możemy postawić aż 50 kuponów. Płaska stawka to chyba najłatwiejszy bukmacherski system stawkowania - bo zakłada jedynie to na jaką kwotę zakładu możemy sobie pozwolić.
Podobnym systemem jest dla przykładu stawkowanie procentowe u bukmachera. Założenia są bardzo podobne jak wyżej, z tą różnicą, że tutaj nie mamy stałej stawki, wyliczamy ją na podstawie tego co mamy w budżecie na zakłady. Załóżmy ponownie, że mamy 100 złotych na zakłady i na początku zakładamy, że obstawiamy za 5%. Nasze 5 złotych stawiamy na kuponie z kursem łącznym 4,0 – wygrywamy 15 złotych i w budżecie mamy już 110 złotych. Kolejny zakład obstawimy więc za 5,5 zł – nie bierzemy w tym momencie pod uwagę podatku od zakładów, o którym musicie pamiętać.
3.2 Zaawansowane systemy bukmacherskie
Ciekawym sposobem na grę u bukmachera jest gra na remisy. To już bardziej skomplikowana strategia bukmacherska, bo progresja na remisy u bukmachera zakłada wzięcie pod uwagę kilku konkretnych czynników. Jak obstawiać progresję na remisy?
Zasady gry progresywnej na remisy u buka
wybieramy zespół, który statystycznie często remisuje (bierzmy pod uwagę ostatnie tendencje i formę drużyny!)
wyznaczamy sobie ilość poziomów, to znaczy ile razy zakładamy, że możemy przegrać, zanim wreszcie padnie remis,
wyznaczamy początkową stawkę, pamiętając, że za każdym przegranym zakładem stawkę podwajamy,
konsekwentnie obstawiamy mecze ligowe wybranej przez nas drużyny, bez względu na nasz typ na dane spotkanie.
Najważniejsza jest tutaj konsekwencja. Jeżeli dajmy na to zakładamy, że Villarreal to drużyna, która niezwykle często remisuje i decydujemy się obstawiać mecze tej drużyny, to obstawiamy aż do skutku, chyba, że dobijemy do poziomu, który określiliśmy przed rozpoczęciem jako nieopłacalny. Czyli zakładamy, że stawka początkowa to 2 złote, a poziomów jest 6.
Pierwszy poziom – 2 złote,
Drugi poziom – 4 złote,
Trzeci poziom – 8 złotych,
Czwarty poziom – 16 złotych,
Piąty poziom – 32 złote,
Szósty poziom – 64 złote.
Jak widać, progresja bukmacherska potrafi być kosztowna. Załóżmy jednak, że kurs na remis w szóstym z rzędu meczu Villarreal wyniesie 3,0 – coś, co jest bardzo częste u bukmacherów, a w wielu przypadkach kursy na remisy są wyższe. Dlatego progresja na remisy ma sens. Obstawiając 64 złote po kursie 3,0 wygrywamy 192 złote. Tymczasem łącznie z ostatnim zakładem, nasz wkład wynosi 126 złotych. Jak widać, wychodzimy tutaj na plus 66 złotych, co na pewno nie jest niskim wynikiem. Opinie o progresji remisowej są różne, naszym zdaniem przy dobrym doborze drużyn oraz rozważnej i metodycznej grze, można tu osiągnąć niezły przychód. Jest to jednak sposób dla tych, którzy... nie boją się przegrać. No i obstawiając progresję na remisy u bukmachera pamiętajmy - obstawiajmy tylko jeden mecz na kuponie. To typowy system bukmacherski na singlowy kupon. Aby jeszcze sprawdzić swoje umiejętności typerskie, nasza darmowa liga typerów czeka na Ciebie!
4. Gdzie stosować strategie bukmacherskie?
Oczywiście systemy bukmacherskie możecie stosować w każdym serwisie bukmacherskim, ale na pewno zauważycie w tym względzie różnice. System bukmacherski najczęściej oznacza aktywną i częstą grę, a tu liczy się sprawnie działająca strona i możliwość zgarnięcia fajnego bonusu, np. freebeta, którego wykorzystamy grając systemem.
Takowe otrzymacie rejestrując się jako użytkownicy naszego portalu w serwisie eFortuna. Bonusy za friko u tego bukmachera to 20 i 10 złotych. Oferty dokładniej poznacie na naszej stronie, a bonusy i odnośniki do formularzy rejestracyjnych umieszczamy dla Waszej wygody poniżej. Jeśli natomiast mieszkacie poza granicami kraju i interesują was zagraniczni legalni bukmacherzy, to warto sprawdzić co daje kod promocyjny do 1xBet.
5. Gra systemowa na zakładach bukmacherskich – wnioski
System a mądra gra u bukmachera to dwie różne kwestie. Nawet najlepszy system bukmacherski nie zapewni nam wygranej, jeśli nie dokonamy odpowiedniej analizy, nie sprawdzimy statystyk i nie będziemy poprawiali swojej wiedzy na temat dyscyplin, które obstawiamy. Właśnie to jest najważniejsze stosując strategie bukmacherskie. One same w sobie pozwalają nam uporządkować naszą grę, stać się bardziej regularnymi i być może nawet wypracować własne sposoby dostosowane do naszych możliwości i wiedzy. Dobry system bukmacherski to taki, który pasuje do nas - dla przykładu jeżeli interesuje Was piłka nożna i hokej, progresja i bukmacher to będzie dobry duet dla Was. Bo choć możemy mówić o tym, że pewne systemy bukmacherskie istnieją, to bez naszego zaangażowania, same profitu nie zapewnią.
Pewne Systemy Bukmacherskie
Gra u bukmachera to nie jest prosta sprawa, dlatego nie dziwi nas wcale, że wielu graczy próbuje uciekać w pewne systemy bukmacherskie. Tylko czy coś takiego istnieje i czy faktycznie gwarantuje wygraną? Systemy gry hazardowej kojarzą się z loteriami, jak np. systemami gry w Lotto, gdzie granie „sposobem” ma gwarantować profity. Dlatego nic dziwnego, że i typerzy szukają prostych rozwiązań jak grać konsekwentnie i skutecznie. W poniższym tekście znajdziecie odpowiedzi na pytania:
A także wiele innych kwestii, których nie sposób nie poruszyć przy wyjaśnianiu tematu systemów w zakładach bukmacherskich. Zapraszamy!
Spis treści
1. Czym jest system bukmacherski?
Na czym polega system bukmacherski? Zacznijmy może od definicji, może nie takiej słownikowej, ale prostym językiem, która sprawi, że rozjaśni nam się ten temat w przyzwoitym stopniu. System bukmacherski to zestaw zaleceń odnośnie gry u bukmachera, który zakłada schematyczne obstawianie w oparciu o kilka aspektów:
Systemy bukmacherskie mogą być najróżniejsze, od tych najprostszych, które biorą pod uwagę tylko jeden czynnik, do tych, które wymagają od nas większego zaangażowania. Niektóre strategie to systemy stawkowe, niektóre odnoszą się do konkretnych zdarzeń jak systemy bukmacherskie na bramki czy remisy. Pamiętajmy jednak, że systemy bukmacherskie 100 procentowo skuteczne po prostu nie istnieją. Oczywiście, zawsze trzeba również brać pod uwagę prawdopodobieństwo spełnienia się danego zdarzenia, ale to raczej jest oczywiste. Wiemy co to takiego system bukmacherski, warto więc przejść do tego jakie systemy bukmacherskie stosuje społeczność graczy w Polsce i nie tylko.
2. Rodzaje systemów bukmacherskich
Liczba systemów na zakłady jest naprawdę ogromna, strategie bukmacherskie to temat rzeka, a gracze wymyślają coraz to nowe metody na ogranie bukmachera. Oczywiście, nie będziemy brać tutaj pod uwagę absurdalnych pomysłów, interesują nas tylko poważne i pewne taktyki obstawiania zakładów. Jest ich przynajmniej kilkanaście i jak wspomnieliśmy różnią się zaawansowaniem i skomplikowaniem.
Typy systemów bukmacherskich
Jak widzicie typów strategii bukmacherskich jest sporo, taktyki obstawiania u buka w sposób schematyczny, konsekwentny i przede wszystkim metodyczny, to sposób na usystematyzowanie naszej gry, zapanowanie nad wynikami. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto korzystać z systemów bukmacherskich odpowiedzcie sobie na pytanie, czy gdybyście mieli stworzyć statystyki swojej gry u buka, wyszłoby Wam, że często wygrywacie, czy zysk opiera się tutaj raczej na szczęściu i dobrze ocenionym ryzyku? Nie chcemy tutaj powiedzieć oczywiście, że te cechy nie są ważne, ale system jest właśnie po to, aby być bardziej... systematycznym. Dlatego właśnie opłacalne strategie bukmacherskie mogą zagwarantować stały profit, choć nie bez umiejętności i wiedzy. Dlatego nasz poradnik jak obstawiać spotkania piłkarskie przez internet może być dla Was bardzo przydatny.
3. Który system bukmacherski wybrać i jak grać?
Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad każdym z systemów bukmacherskich, bo nie o tym jest ten tekst. Każdemu z wymienionych rodzajów gry u bukmachera moglibyśmy poświęcić osobny tekst, a w tym chcielibyśmy po prostu wskazać które systemy mogą być najlepsze i przede wszystkim, które warto sprawdzić w pierwszej kolejności. Na pewno szukacie odpowiedzi na pytania: który system bukmacherski jest najbardziej opłacalny lub jaki jest najskuteczniejszy system bukmacherski. Aby to wyjaśnić, podzieliliśmy je na kategorie, od tych trudniejszych po te prostsze.
3.1 Systemy bukmacherskie dla początkujących
Jeżeli Twoja przygoda z zakładami bukmacherskimi dopiero się zaczyna i nie wiesz jak obstawiać, żeby regularnie wygrywać, a nie chcesz też korzystać z przekombinowanego systemu, to mamy na to sposób. Płaska stawka u bukmachera, zwana po angielsku flat bet, zakłada, że obstawiamy cały czas taką samą kwotę, bez względu na to jaki zakład gramy i jaki rodzaj kuponu obstawiamy. Mamy tutaj więc sporą dowolność, ale nie może nas ponieść fantazja. Nasza stawka nie powinna przekraczać kilku % budżetu. Załóżmy, że na początek na grę przeznaczyliśmy 100 złotych, a budżet na pojedynczy zakład nie powinien przekraczać 2-5% całego budżetu na zakłady. Wobec tego, jak łatwo policzyć, każdy zakład powinniśmy grać za 2 złote, w wersji bardzo „ofensywnej” do 5 złotych. To powinniśmy jednak ustalić na samym początku i cały czas się tego trzymać. Pamiętajcie o chodzi w systemie bukmacherskim: to połączenie konsekwencji z naszymi umiejętnościami. Dlaczego płaska stawka to dobry pomysł? Jeżeli wybierzemy ten sposób i wpłacimy u buka wspomniane 100 złotych, to przy stawce 2 złote, możemy postawić aż 50 kuponów. Płaska stawka to chyba najłatwiejszy bukmacherski system stawkowania - bo zakłada jedynie to na jaką kwotę zakładu możemy sobie pozwolić.
Podobnym systemem jest dla przykładu stawkowanie procentowe u bukmachera. Założenia są bardzo podobne jak wyżej, z tą różnicą, że tutaj nie mamy stałej stawki, wyliczamy ją na podstawie tego co mamy w budżecie na zakłady. Załóżmy ponownie, że mamy 100 złotych na zakłady i na początku zakładamy, że obstawiamy za 5%. Nasze 5 złotych stawiamy na kuponie z kursem łącznym 4,0 – wygrywamy 15 złotych i w budżecie mamy już 110 złotych. Kolejny zakład obstawimy więc za 5,5 zł – nie bierzemy w tym momencie pod uwagę podatku od zakładów, o którym musicie pamiętać.
3.2 Zaawansowane systemy bukmacherskie
Ciekawym sposobem na grę u bukmachera jest gra na remisy. To już bardziej skomplikowana strategia bukmacherska, bo progresja na remisy u bukmachera zakłada wzięcie pod uwagę kilku konkretnych czynników. Jak obstawiać progresję na remisy?
Zasady gry progresywnej na remisy u buka
Najważniejsza jest tutaj konsekwencja. Jeżeli dajmy na to zakładamy, że Villarreal to drużyna, która niezwykle często remisuje i decydujemy się obstawiać mecze tej drużyny, to obstawiamy aż do skutku, chyba, że dobijemy do poziomu, który określiliśmy przed rozpoczęciem jako nieopłacalny. Czyli zakładamy, że stawka początkowa to 2 złote, a poziomów jest 6.
Jak widać, progresja bukmacherska potrafi być kosztowna. Załóżmy jednak, że kurs na remis w szóstym z rzędu meczu Villarreal wyniesie 3,0 – coś, co jest bardzo częste u bukmacherów, a w wielu przypadkach kursy na remisy są wyższe. Dlatego progresja na remisy ma sens. Obstawiając 64 złote po kursie 3,0 wygrywamy 192 złote. Tymczasem łącznie z ostatnim zakładem, nasz wkład wynosi 126 złotych. Jak widać, wychodzimy tutaj na plus 66 złotych, co na pewno nie jest niskim wynikiem. Opinie o progresji remisowej są różne, naszym zdaniem przy dobrym doborze drużyn oraz rozważnej i metodycznej grze, można tu osiągnąć niezły przychód. Jest to jednak sposób dla tych, którzy... nie boją się przegrać. No i obstawiając progresję na remisy u bukmachera pamiętajmy - obstawiajmy tylko jeden mecz na kuponie. To typowy system bukmacherski na singlowy kupon. Aby jeszcze sprawdzić swoje umiejętności typerskie, nasza darmowa liga typerów czeka na Ciebie!
4. Gdzie stosować strategie bukmacherskie?
Oczywiście systemy bukmacherskie możecie stosować w każdym serwisie bukmacherskim, ale na pewno zauważycie w tym względzie różnice. System bukmacherski najczęściej oznacza aktywną i częstą grę, a tu liczy się sprawnie działająca strona i możliwość zgarnięcia fajnego bonusu, np. freebeta, którego wykorzystamy grając systemem.
Takowe otrzymacie rejestrując się jako użytkownicy naszego portalu w serwisie eFortuna. Bonusy za friko u tego bukmachera to 20 i 10 złotych. Oferty dokładniej poznacie na naszej stronie, a bonusy i odnośniki do formularzy rejestracyjnych umieszczamy dla Waszej wygody poniżej. Jeśli natomiast mieszkacie poza granicami kraju i interesują was zagraniczni legalni bukmacherzy, to warto sprawdzić co daje kod promocyjny do 1xBet.
Obstawiaj legalnie
5. Gra systemowa na zakładach bukmacherskich – wnioski
System a mądra gra u bukmachera to dwie różne kwestie. Nawet najlepszy system bukmacherski nie zapewni nam wygranej, jeśli nie dokonamy odpowiedniej analizy, nie sprawdzimy statystyk i nie będziemy poprawiali swojej wiedzy na temat dyscyplin, które obstawiamy. Właśnie to jest najważniejsze stosując strategie bukmacherskie. One same w sobie pozwalają nam uporządkować naszą grę, stać się bardziej regularnymi i być może nawet wypracować własne sposoby dostosowane do naszych możliwości i wiedzy. Dobry system bukmacherski to taki, który pasuje do nas - dla przykładu jeżeli interesuje Was piłka nożna i hokej, progresja i bukmacher to będzie dobry duet dla Was. Bo choć możemy mówić o tym, że pewne systemy bukmacherskie istnieją, to bez naszego zaangażowania, same profitu nie zapewnią.